0(216) 550 00 88

Liposuction İşlemi Kimlere Uygulanır?

Yanaklar, çene kenarı ve boyun, kolların üst tarafı, kalçalar, basen iç ve dış tarafı, diz içi ve ayak bilekleri gibi belirtilen bölgelerde yağ birikimi olan herkes Liposuction için uygun bir adaydır.

Liposuction’dan sonra normal hayata ne zaman dönebilirim?

Liposuction ameliyatını olduktan sonra aynı gün içerisinde evinize dönebilirsiniz. Duş alma ihtiyacınız olduğu takdirde 48 saat beklemeniz sizin için iyi olacaktır. Daha sonra birkaç gün dinlenerek günlük hayatınıza ve işinize dönebilirsiniz. Normal aktivitelerinize de ancak iki hafta içinde dönerek egzersizlere başlayabilirsiniz. Ancak iyileşme süreniz geçirdiğiniz ameliyatın büyüklüğü ve bünyenizin dayanıklılığı ile doğru orantılıdır.

Ameliyattan sonra karşılaştığınız sonuçların sizi memnun edeceğinden emin olabilirsiniz. Vücudunuzun rahatsız olduğunuz bölgeleri Liposuction ameliyatından sonra daha incelmiş bir hale gelecek ve size özgüveninizi geri kazandıracaktır.  Fakat Liposuction’dan sonra vücudunuzda su tutulması ve şişliklerin hemen iyileşmemesi yüzünden sonuçları görmeniz bira zaman alabilir. İlk Liposuction ameliyatının yetersiz olduğu durumlarda ikinci ameliyat gerekebilir.

Lipocustion’da sonuçlar uzun süreli midir?

Kişi vücudunu formda tuttuğu sürece sonuçlar kalıcıdır. Hatta biraz fazla kilo alsa da bundan endişe edememelidir. Çünkü yağlar vücudun belirli bir kısmında toplanmayacak ve vücuda eşit dağılacaktır. Bu durumda absürt bir görüntü oluşmasına neden olmayacaktır.

Ameliyatınız bitmesi demek plastik cerrahınızla da ilişkinizin bittiği anlamına gelmez çünkü ameliyattan sonra sık sık kontroller için plastik cerrahınızın muayenesine gitmeniz gerekecektir. Bunun yanı sıra ameliyattan sonra herhangi bir sorun ile karşılamanız durumunda ilk başvuracağınız kişi yine kendi ameliyatınızı yapan plastik cerrahınız olmalıdır.

Ameliyattan önce nelere dikkat edilmelidir?

Liposuction ameliyatı olmaya karar verdikten sonra ameliyattan önce almanız gereken bazı önlemler vardır. Eğer sigara içiyorsanız ameliyattan 10- 15 gün içinde sigarayı bırakmalısınız. Aspirin ve benzeri ilaçları da almamalısınız aksi takdirde bu maddeler yüzünden kanamanız artabilir. Ameliyatın süresi uygulana anesteziye göre değişim gösterir. Ameliyattan sonra aynı gün içerisinde evinize dönebilir veya uygun görülmezse 1 gün hastanede kalmanız istenebilir. O gece ağrılarınız olsa da ilaçlar yardımı ile ağrılarınızın geçmesi sağlanır.

Ameliyattan sonra aynı bölgelerde yağ oluşumu meydana gelir mi?

Ameliyatta doğuştan var olan 1000 adet yağ hücrenizin 700-800 adedi vakumlanacağı için 200 adet hücre ile kilo alsanız da yeterli bir şekilde büyüme olmaz ve kilo almazsınız.

Fazla kiloları olan hastalar için zayıflama yöntemi denilebilir mi?

Liposuction kesinlikle zayıflama yöntemi değil çözümü olmayan ve erimeyen yağların bozduğu vücudu yeniden şekillendirme yöntemidir.

Bir ameliyatta en fazla ne kadar yağ vakumlanır?

Bir ameliyatta hastanın isteğine göre 3000-5000 cc yağ alınabilir. Ancak ameliyat sırasında ototransfizyon veya kan verilmesi ile daha fazla yağ oranı alınabilir.

Ameliyat izleri belli olur mu?

Liposuction ameliyatında vücudun görünmeyen yerlerinden yarım cm’lik ufak izlerle yapmak mümkündür. Zamanla da bu izler yok olur.

Vücudun her yerinden yağ alımı yapılabilir mi?

Vücutta yağ birikiminin oluştuğu tüm bölgelerden yağ alımı yapılabilir.